Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem průchodka do poklopu skruže studny

Ahojte pomocníci,
potřeboval bych pomoci s řešením následujícího problému:

v poklopu skruže studny o síle 60 mm je otvor 70x70 mm, kterým potřebuji protáhnout trubku o průměru 20 mm. Hledám nějakou průchodku, pokud možno gumovou, která by tento průchod utěsnila. Nemusí být úplně hermetická, ale těsnící. Montážní pěnu nebo silon nechci, potřebuji, aby průchod byl v případě potřeby snadno rozebíratelný.
Díky za nápady :-)
Změna předmětu, původně: průchodka (Kurt)

Takže potřebuješ uzavřít čtvercovou díru a tou bude procházet kulatá roura. Čtverec by šel přeplátovat a přivrtat do betonového deklu na hmoždinky nebo kotvy či závitové tyče. Poptat se v elektro krámu po kabelové průchodce dle průměru tvé trubky. Tu našroubovet do deklíku, protáhnout rouru a stažením se trubka utáhne a utěsní. Pokud se ale bude kymácet směrem do studny, tak musíš vymyslet její ukotvení, aby se to nevylomilo.