Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak neviditelně ukotvit falešný trám?

Zdravím kutilstvo

narazil jsem na zajímavý problém.

Potřebuji do svislé zdi ukotvit falešný trám (U profil 25x19 z prken) tak aby
1/ kotvící prvky nebylo vidět (někde uvnitř)
2/ v nejlepším případě aby byl trám do budoucna odnímatelný, zakrýva totiž vodovoní trubky (pro případ havárie, nebo výměny)

Problém je v tom, že jakmile trám umístním na požadovné místo, tím si hned zakrývám a znepřístupním ukotvitelnú plochu uvnitř.
Prozatím jsem vymyslel že namontuju levou a pravou desku, tím budu mít přístup dovnitř a následně čelo, to ale přináší další problém, jak to čelo připevnit opět tak aby nebylo vidět kotvící techniku.

Neřešili jste někdo něco podobného?

Děkuji za jakoukoli radu

Dušan

PS: obrázek v příloze

Viděl jsem v nějakém Bau tentonoc nebo polystyrénový falešný trám. Vydlabat. Nebo slepit z polystyrénových "prken" - k dostání tamtéž. Snadno se to lepí a vypadá celkem přirozeně - pokud se do toho nerejpe. Též bych normálně přihmoždil úhelníky, zevnitř přišrouboval vruty dvě krajní prkna a krycí prkno přibít či malými vruty přišroubovat. Udělat jakýsi truhlík. Možno použít i desky z lamina.

PS: Obrázek je super :-).