Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Na co zavesit polici ???

Zdravím mel bych dotaz, potrebuji zavesit na zed polici ktera ponese cca 120 kg (akvarium 60x30x30), dáte nekdo radu jaký system zavesu zvolit, bude to do betonové příčky. Díky za kazdou radu, nerad bych sekl k sousedum malovat a po koberci si zbiral rybky :-D:-):-D

Asi tak. chemická kotva to jistí, pokud to vydrží police bo stěna ta nepustí. Montovali jsme na ně venkovní markýzy, ty mají taky velkou páku a nesou velkou váhu a vždycky povolila konstrukce než ta kotva.

Značku ti už nepovim, ale radši si připlať.

Nic ale jisto jistější máš určitě tu polici pevně stojící na zemi, byť ji někde nenápadně rozebiratelně zajistit do do zdi proti posunu.

Chemickou kotvu.
Bezstyrenovou (styren je rakovinotvorný).
Do vlhka vinylesterovou (Pattex CF900), do sucha stačí levnější polyesterová (Pattex CF850).
Pro extrémní zátěž můžeš v betonu vrtákem vykvedlat lehký konus (pochopitelně ta rozšířená část bude uvnitř masy zdi) - stačí milimetr a závitovou tyč usazenou do chemické kotvy už nikdy nikdo nevytáhne. Ještě existuje super hyper CF920 - pro tvůj účel zbytečnost.

Ten Pattex ber jako příklad, co seženeš v každém Bau*. Patří k těm spíš dražším, dobře poslouží i ty levnější.

Doporučuji, pokud máš doma vícero dodělávek, udělat vše zaráz - kartuše s chemickou kotvou ti sice zůstane pro opakované použití, ale směšovač po pár minutách nečinnosti můžeš vyhodit. Naštěstí se dají koupit nové.

jasně, profilový úhelníky, nebo nějakou konzolku. ono to nemusí moc čumět. stačí 2/3 hloubky akvárka. teda já nejsem akvarista, ale to by to ty mrchy museli akvárko rozhoupat tam a zpět společně, aby to něco udělalo. :-D takhle udělá diskrétní poličku s dobrou nosností. i když skříňka má také své klady.