Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhradný motor do maltrak Kaskad

Dobrý deň!
Nedávno som kúpil malotraktor Kaskad /vid foto/ a neviem parametre motoru - nie je tam štítok a ani na nete nemôžno naisť nič o tom. Problém mám s motorom, chcel by som to vymeniť na nový ale neviem že by tam stačilo motor s výkonom 4,8kW /6,5 koní/ s objemom 200 c3. Tak viem že Agzat má 110 c3 motor s výkonom 4kW, tak že by to asi stačilo. Poradte mi prosím! S pozdravom.

odpovedam na dotaz nahradny motor na malotraktor kaskad.Ked prestal fungovat motor kaskad kupil som motor Bergland 6,5 HP.da sa kupit v Senci za 150 e.namontoval som ho tak ze som vyrezal s 5 mm plechu tablu 25 krat 25 cm.tablu som polozil na miesto gde bol povodny motor na tu platnu som dal novy motor motor treba osadit podla klinovich remenoch potom pripevnime plech k sasom zo 4roma srubamy potom na ten plech primontujeme motor. Na motor treba prisposobit remenicku alebo urobyt novu.Este odporucam na hriadel dat lozisko 6-7 mm hrube.Puzdro treba vysustruzit puzdro sa upevni srubami na motor Hriadel motoranema lozisko len je v puzdre prajem Vam stastnu montaz

Ďakujem za poradu. Tak že motor s výkonom 6,5 HP stačí a netreba tam dať výkonnejší motor napr 13HP.To neveľmi chápem že kde ste dali to prídavné ložisko, a je to súrne potrebné? Dobre by bolo keď by ste mi vedeli poslať foto na email gertian@azet.sk
Vopred ďakujem,s pozdravom.

odpovedam- motor 6,5 hp uplne staci mamto z mojej skusenosti.To lozisko nemusi byt,ale predajca ktori mi predal motor poradil aby som dal lebo zvisuje zivotnost motora. lozisko ide na hriadel motora puzdro sa visustruzi podla loziska na motoru su styri otvori na 8ky srubi do ktorich sa prisrubuje to puzdro z loziskom.puzdro urobit na hrubku loziska, ale tam gde idu srubi hrubka 5mm aby srubi nevicnievali do remenicky.ahoj.