Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Utemování spár studny

Dobrý den všem, potřebuji poradit jak a čím utemovat skruže uvnitř studny, aby mi neprotékala povrchová voda mezi spáry. Při kopání jsem skruže pouze skládal na sebe. Skruže jsou bez zámku, s plochým sedlem. Zkoušel jsem montážní pěnu, ale voda ji vytlačila. Nechtěl bych ji znovu okopávat zvenku. Jestli jste náhodou tento problém také neřešili.
Díky mockrát za reakce. Teď je vhodná doba , je sucho. Těch skruží je 20 po 30 centimetrech.
Tak moc děkuji.

Dobrý den,ty skruže se od nepaměti nelepí ničím,buďto zapadají do zámku,nebo jsou na sobě pouze položeny.Akorát si přiděláte práci.Zem stále pracuje a spoje prasknou.Vemte v potaz,že jsou studně i ze segmentů a nelepeno a nic se neděje,hlavně dobře usadit do vodováhy.Maximálně zvenku po obvodu naházet jíl,ten je ve vlhku nepropustný a stále pracuje současně se skružemi, nepopraská.Prostě to nejde,musel by jste vyrobit betonovou armovanou rouru v celé délce hloubky studny.:-)

Chlapi to co radíte s tím jílem jsem udělal před 20 léty. 8 metrových skruží celá studna kopaná v jílu vždy po dešti se mezi skružemi udělaly čurající pramínky hnědé jílové vody.Voda ze studny byla jako ze špinavé kaluže dodnes to mám doma na talíři. Kangem jsem narušil spoje skruží a použil rychle schnoucí beton. Chvíli to bylo dobré rok dva potom se spoje tlakem porušily /mám studnu v mírném svahu/a situace se opakovala i když v menší míře.Tak jsem nastříhal perlinku na 20 cm pásy a flexi lepidlem spoje přelepil a je klid.Můžeš použít taky ,, lepenku v kýblu ,,je i na pitnou vodu je to sice pružný materiál ale spoje budou pracovat takže bez perlinky ani ránu....

Dobrý den, funguje to i teď - po tolika letech?
Čeká mě řešení prakticky stejné situace: ...na svahu, který trochu pracuje a v suchých letech popraská až 10 cm širokými puklinami...
Trochu se bojím, že perlinka není pružná a při nějakém pohybu praskne.