Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Nový septik na chatu

Dobrý den, žádám opět zkušenější o další radu.
Kromě příjezdovky (děkuji zúčastněným v diskuzi)jsem zjistil, že chatička bude potřebovat i nový septik :-( Podle adresáře firem jsem si našel tyto septiky (Fa z Brna, která má dobré reference).
1) máte někdo zkušenosti s touto firmou?
2) dokážu si bez problémů usadit septik na místo původního sám nebo bude lepší nechat to celé na odborné firmě?
3) na chatě býváme nepravidelně 3-5 lidí, jaká je ze zkušeností ideální velikost (současný septik je máme příliš malý)

Děkuji moc všem rádcům.

Ahoj. Já osobně doporučuji nechat to všechno na nějaké ověřené firmě, protože oni vše posoudí nejlépe. Já to takto udělal s firmou Bazény Šulc a jsem za to rád. Měli na věc úplně jiný pohled než já, protože mají zkušenosti a díky nim jsme našli mnohem lepší řešení, než jak jsem to vymyslel já.

Píšou tam Ceny na vyžádání.Takže co jim napsat nebo zavolat?:-)

Vyrábíme velké množství těchto jímek, ale rádi vyrobíme jímku (tvar a rozměr) na přání zákazníka.Takže asi univerzální ceník na všechna přání nemají.
Taky si asi musíte sama zajistit vybagrování a přípravu podkladové desky.

U všech typů plastových jímek se musí vybetonovat základová betonová deska s armaturou o síle nejméně 15-20 cm. Betonová deska musí být větší o 15 cm z každé strany, než dno jímky.

Pokud je mi známo, septiky, jako takové (s komorami a vypouštěním do trativodu, nebo potoka), se už "oficielně" vůbec nepovolují. Možná je pouze jímka (vodotěsná "žumpa" na vyvážení), nebo malé domací čistírny, jichž je v současné době poměrně velká nabídka. To vše však vždy pouze na základě žádosti na příslušné úřady a povolení.
Vzhedem k nutnosti vyvážení žumpy na ČOV, což je poměrně drahé, vyplatí se už, zejména pro RD, spíše domácí čistírna.
Pokud se týká chaty, bývá s přerušovaným provozem, klasické malé ČOV, problém.
Oficiální a cenově a provozně přijatelné řešení, pro chaty, je poměrně problémové. Nejspíš asi ta jímka-žumpa na vyvážení. Musí být vodotěsná, ale mohou být v ní i přepážky, jako v septiku, takže se kal třídí. Pak, pokud se do něj pouští i běžná užitková voda z mytí a koupání, je možno (teď radím už něco, co není "košer") z poslední komory vodu občas čerpadlem vystříkat na zahrádku a pod.
Pokud ale máte současný septik provozuschopný, je lépe jej "zrepasovat", častěji vybírat první komory a používat i nadále. V tom případě není nutno o nic žádat.
Pokud se provede osazení nového septiku, nebo i žumpy, bez projednání s úřady, jde o riziko postihu, v případě, že Vás někdo udá.:-/