Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Olej na kamenném grilu

Ahoj, potřebuji akutně radu - při grilování se nám vylil olej na kamenné obložené (zem) grilu (gril je špatně udělaný a vše stýká olů a pak rovnou na zem :-( )
Jak olejovou skvrnu z toho kamene dostat? Jedná se o nějaké kamenné obložené, co je to konkrétně za kámen, netuším :-(
Jsme na pronajaté chatě a potřebovali bychom to vyřešit, co nejrychleji... Poradí někdo, prosím?

Zkus koupit nitroředidlo. Polít a vysušit papírovými utěrkami. Opakovaně. Olej by se měl zředit a odsát. Nakonec polít a nechat vsáknout. Zbytky oleje se vsáknou hlouběji do kamene. Nakonec po uschnutí přetřít hadrem navlhčeným nitroředidlem. Pokud bude skvrna ještě patrná, tak umýt vodou s pracím práškem, nebo jiným odmašťovadlem. Mělo by se to povést, ale stoprocentně se zaručit nemohu.:-)