Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak správně opravit blatník tmelem a nalakovat?

Mám na autě zkorodovaný ale neděravý blatník. Chtěl bych ho trochu opravit. Jak správně postupovat - obrousit rez, použít odrezovač, pak základovku a na ni dvousložkový tmel nebo po odrezovači dát tmel a pak základovku? Originální vrchní barvu mám, ale tu až na konec :-) . Vím že to asi za tu práci nestojí, přesto bych to chtěl zkusit.

vyříznout až na zdravý plech a navařit. Tmelit to nemá podle mě smysl.
EDIT: pamatuju si, že prahy jsme vystříkávali pur pěnou, ale to bylo na jebkách typu škodovka a peugot 309. Asi by to chtělo fotku toho blatníku, ale ten tmel musí na něčem držet a stejně to většinou rezne dál a dál, takže milý tmel časem vypadne..

Navaření plechu taky bude. Do té doby jsem to chtěl nějak vylepšit. Pro sebe, nehodlám to pak někomu prodat a podvést ho. Takže- základovka a pak tmel nebo naopak? A co kdybych koupil na Aukru suřík? Ten by pak byl místo odrezovače a pod tmelem...