Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chvojka- u kmenu pes otrhal kuru do vysky 1 metr na jedne strane

Dobry den, mame na zahrade prez 50 let starou, vysokou chvojku, je jich hodne druh ale myslim takovou co je ta vysoka tvar smrku (nemyslim tu placatou kulatou co roste do širky)je vysoka cca 10 metru ? to je ale odhad, a pes 5 mesicu stary jeste stene nam okusal kuru u kmene do vysky 1 metr asi na jedne strane a na druhe to je vpoho, natrel jsem to bilou barvou ale obavam se aby to neuschlo, prece jen skoda takoveho krasneho stareho stromu, co myslite uschne ? co mam popr. delat, dekuju za odpoved. zatim a omlouvam se jestli to pisu blbe

úžásné nápady, jak strom spíš zahubit :-(, stejně tak natření barvou... to už je lepší nedělat nic. Když už tak zamazat štěpařským voskem (stromovým balzámem), nebo latexem s fungicidem. Překvapivě dobře funguje i jen hloupé omotání PVC páskou či v nouzi igelitem. 1/2 odkorněného kmene by měl srom přežít, pokud se tam nedostane plíseň, vlhkost, nebo to naopak moc rychle nevyschne.

Kravinec ano, ale leda čerstvý. Jinak se tím do stromu zanese infekce. O bůch ví kde nakopanym jílu s bordelem raději nemluvit.
PS: Fungucidy byly vždy ;-), česnek, přeslička... Bohužel lidí na staré techniky se_ou a když se je snaží napodobit, tak to dobře nedopadá, protože dnes většina lidí nemyslí a práci si ulehčuje - podle toho to taky vypadá. Takže když někomu řekneš zatři to jílem, dopadne to tak, že vezme bláto z nejbližší louže...