Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava štítové zdi.

Prosím o radu jak nejefektivněji opravit štítovou zeď- 15cm plná cihla,místy se drolící,.
Nechci bourat a stavět novou.
Mám v úmyslu něco jako oškrábat drolící zvětrané části,napenetrovat ,našpricovat a alespoň nahrubo nahodit.Vypadané cihly doplnit cementovou maltou
Vím,že se dnes hojně používá perlinka a lepidlo,ale asi nepříliš vhodné pro veliké nerovnosti a na lepidlo už asi omítku dávat nelze.
Je vůbec možné použít tu perlinku na zpevnění celé plochy "do malty" bez lepidla?

Ano, ale jinou. Běžná perlinka má oko 5 x 5 mm. Do omítky schánějte armovací tkaninu (perlinku) s velkým okem. Nevím přesný rozměr ale je to zhruba 10 x 10 mm, možná i větší.
Ideální je rozvětralé cihly orvat tlakovou vodou, tedy jestli to ještě při 15 vydrží a do mokrého našpricovat. Penetraci klidně vynechat. Pak nahodit ale s perlinkou bych se nebabral.