Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fabia I- Natural 98,Ethanol

Zdravím, mám dotaz ohledně paliva do Fabie I 1.2 HTP, 40kW. Dá se do ní lít Natural 98 aniž by se po tom objevili nějaké problémy ?

Druhá část dotazu míchání Benzínu + Ethanolu 1:1. Hodně lidí to takto míchá prý je to nejen úspornější ale i výkon auta se nepatrně zvedne. Na druhou stranu prý bez úpravy auta se může spousta věcí pokazit, ale nikde jsem se nedočetl přesněji co a jak a jestli se to vůbec někomu už diky ethanolu pokazilo.
Jednou jsem ethanol natankoval ve větším množství než 1:1 a auto nechtělo vůbec jet maximum na rovince 120 a do kopce to netlacilo vůbec. S normálním palivem není problém vyhnat na rovince 160-170.

Jasně, jde do toho lít Natural 98. Otázkou však je, proč to dělat. Tedy, kromě nezištné finanční podpory čerpacích stanic, máš-li dojem, že to potřebují.

Fabie I 1.2 HTP, 40kW
není problém vyhnat na rovince 160-170.

A nyní tu o Šípkové Růžence, prosím.

Neni, zkoušel jsem to ze zvědavosti. Od 150 to začíná plavat a když do auta foukne boční vítr, tak by nejradši skočilo o pruh vedle.
Jinak k E85, jestli je to ono, tak znám člověka, který si nechal přestavět auto. Nechtělo se tomu startovat, potom zjistili, že jde o celkem agresivní palivo, rozežírá hadičky a těsnění. Radši auto přestavěli zpátky, jezděj na Natural 95 a nemusej nic řešit.

Po osobních zkušenostech radím namontovat "krabičku", protože dnešní počítadla dokážou nakrmit motor kdečím, aby nějak jel, ale předstih asi měnit neumí. Faktem je, že jsem po absenci ropného produktu v nádrži, v lese a v noci, nalil do nádrže místo E85 "benzínový čistič" a ono mne to domů bez problémů, poskakování a cvakání, dovezlo. Asi to nějak ta krabička zařídila...

To ze jsi v lese a v noci nasel v aute lahvicku s benzinovym cisticem je jeste min pravdepodobne nez videt hatapku 40kW jet stosedumdesatkou :-)

Hatapky 47kW toho byly tachometrove schopne, maji 4 ventily. Ale dneska uz jsou ty motory vsechny preskocene a po "oprave" ve znackovych servisech trosku zerou olej.