Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem špatný uhel volantu

Dobrý den. Mám fabii a je u ni špatný úhel natočení volantu, auto nikam nezatáčí, geometrie a vyvážení kol jsou ok. Za jízdy kdybych chtěl srovnat volant tak jedu do leva, a poku zastavím srovnám volant a jdu se podívat, tak je očividně vidět, že jsou kola uhnutý do leva :( Existuje nějaká kalibrace volantu nebo něco takovýho? Děkuji za každou odpověď.

Nakopat řiť tomu, kdo geometrii dělal. Alternativou je přesazení volantu na tisícihranu, ostřílení borci to dělávali i za jízdy. Povolí se matka, trhne se volantem (pozor, matku nesundávat, nebo si volantem zlomíš nos a/nebo vyrazíš zuby, jak se při trhnutí uvolní) a tento se sejme. Pak se jemně nasadí a jede se na ulici a za pomalé jízdy se přesadí. Na vlastní nebezpečí, ovšem :-)

Airbag není problém, ostatně problém je spíš najít dneska auto bez airbagu aspoň ve volantu. Při vypnutém zapalování nebývá pod napětím, nicméně pro jistotu odpojit baterku. Při zachování zásad bezpečnosti airbag opatrně vyšroubovat a odpojit(bývá tam konektor s pojistkou, takže odjistit a nervat násilím), hlavně se vyvarovat nárazů, volant přesadit a airbag zase připojit. Otázka 15 minut.