Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Oprava dřezové baterie - sprchy

Ahoj,
jde nějakým způsobem opravit sprcha u dřezové baterie? Koupil jsem ji novou, vystavenou(takže při reklamaci by mi vrátili peníz, což se mi už nechce), a protéká na místě rozhraní kovu a plastu (viz. šipky),
přijde mi, jako by tam někdo zapomněl dát nějaké těsnění, ale vše drží docela pevně a nerad bych jí zničil,
Díky.

Dík,
ono to ale neutíká přes ten závit, ale mezi tím plastem a kovovým obalem, tak si říkám, jestli jsou tyhle sprchy rozebíratelné, nebo ne:(
Ještě bych dodal, že to teče až s malým zpožděním (jakoby se proud odrazil od výtoku a teprv pak teče zmíněnou netěsností

Do toho treba vložit obvykle tesnenie/vačšina tychto zariadeni tam ma zavit a treba to pred montažou rozobrat/ktore byva za normalnych okolnosti priložene v baleni,pri vystavenom kuse sa zrejme niekde stratilo.......inak som nepochopil,prečo tam vyrobca tie tesnenia nedava štandartne,ked ten konkretny diel obvykle bali do predajneho balenia zmontovany.......p.s.mam doma velmi podobnu sprchu,len celokovovu a tesnenia boli prilepene na hadici paskou,takže zato som teraz mudry ako televizne noviny........

Sprška rozebrána, jde to povolit přes výtokový otvor a postupně rozebírat, bohužel na základním plastovém výlisku dlouhá prasklina (z obou stran), zalepit to nejde (pokus u modeláře s nějakým drahým lepidlem neúspěšný), ani stavit páječkou, takže nakonec jsem zadní část utěsnil silikonem a v přední spodní části (po vícero utěsňovacích pokusech) vyvrtal malou odtokobou dírku na přebytečnou vodu z vnitřku spršky (voda stéká ke zbytku prudu, takže pohoda),
kdyby to nebyla tak krásná baterie, za likvidační cenu, tak by to za tty nervy nestálo, snad výsledek vydrží a třeba někomu pomůže,
dík.