Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Aku nabijacku pre el. cigaretu

Ake parametre by mala mat USB nabijacka aby bolo vhodna pre elektronicku cigaretu?

Parametre el. cigarety:
Input DC 5V, output DC 4.2V (plna ciara, pod nou prerusovana) 230mA

Predpokladam ze 5V, ale co mA - od do? Vacsina ma 500-1000, mam aj univerzalnu, ta ma 1500mA. Staci aby to bolo viac ako 230mA, horny limit nie je podstatny?

Edit: mam doplnujucu otazku, je mozne pouzit aj USB hub 5V, 1000mA? Prip. je mozne pouzit ten hub aj ak tam bude 1 usb kluc?

Dakujem.

Presne tak, to je odber, kterej nabijecka pozaduje - takze zarizeni musi dodat tenhle proud, nebo vyssi. Vzhledem ke specifikaci USB, ktery musi dat alespon 500mA, tak jakykoliv USB.
BTW: porid si poradnou baterku a poradnou nabijecku - uz z parametru nabijecky je mi jasny ze tvoje cigareta je nejaky siditko. Plati ze cim vetsi tim lepsi - a to podstatne.

Jsou dva druhy USB hubu - jedny maji vlastni napajeni, pak garantujou kazdymu zarizeni minimalne tech 500mA, casto i vic. K nabijeni cigarety takovej hub casto ani nemusi byt pripojen k pocitaci. Pak jsou huby napajeny z toho puvodniho USBcka, a ty fungujou jenom jako rozdvojka, nemuzou dat vic nez sami dostanou, a navic maji nejakou vlastni spotrebu. S usb klicenkou by to asi jeste fungovat melo.

Pokud jsem mluvil o poradny baterce, mel jsem namysli koupit samostatny telo, do ktery se strkaj clanky, bud 18350 nebo lepe 18650, tech si par koupit a k nim i prislusnou nabijecku. Je to sice trochu vetsi a taky to neco stoji, ale koureni se tim presune na uplne jinej level.