Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem čím "zakitovat" šruby?

mam na altanku u rodiču plechovou kdytinu klasickou ktera je přikroucena skrz plech do latí. Krytina je už cca 10let. Kdysi tam byly pod šrubama podložky. To řikal že super protivodne podložky, nepusti vodu...nic.....jenže ouha slunce, dešt a mraz uděla svoje s jakoukoliv gumovou či těsnici podloužkou pod šroubkem na střeše. I když stoji sebevíc, a prodejci davaji zaruky....stejně to není košer....

k věci. Čím zalepit ty šrouby? Prostě podložka neni, novou tam už davat nebudu, šrub sem dotahl a chci to něčim zalepit aby prostě nekapalo. Kdytina je satjam černé bravy. Nějaký asfalt je asi blbej napad že? shanim něco co vydrží, nerozpusti se, nebude stekat po krytině, nebudou z toho čmouhy na krytině......

máte nějake zkušenosti, rady?

děkuji

Jak praví kolega, nic netrvá věčně. Ale ucházející životnost to má. Měl jsem eternitovou střechu, gumové podložky vydržely 30 let, pak už se rozpadal eternit.

Máš tu střechu rovnou, nebo se ti na ní dokonce tvoří rybníček? Pak nepomůže nic. Jestli máš doporučený spád a správě učiněné přesahy, nemůže to desetiletí téci ani podložka nebude za pár let fuč. Je-li šroub správně utažen (ani neplandá plech ani není utaženo na krev), musí to vydržet ucházející dobu - podložka je chráněná kovovým přesahem šroubu, nemá se proč odfučet do fuči.