Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak potrestat zloděje třešní?

Dobrý den,

Obracím se sem s prosbou jak potrestat zloděje třešní na mojí zahrádce, každý den co přijedu na zahrádku je vidim na stromě a hned jak mě zmerčí utečou. Nejde mi o třešně, těch já nesním, ale ničí celý strom.
Lámou větve takovým způsobem, že jedna třešen je už na pokácení uplně.
Rád bych udělal nějakej roztok tím postříkat třešně a aby se s toho dotyční zloději třeba zesrali, aby to bylo levné a účinné. Nechci to dál řešit přes policii, tak sem to udělal minulý rok a nic se nestalo. Jsou to naši spoluobčané 4% "menšina" tak mam někdy sto chuti ponich střelit vzduchovkou. Psa bych tam taky nenechával pač bych ho nejspíš po jejich zásahu nenašel.
Díky za případné rady.

Děkuji všem za odpovědi, nakonec jsem musel všechny třešně pokácet, aspon mám nějaké dřevo na zimu. A začínam přemýšlet o prodeji pozemku.
Rozhodl jsem se tak proto, protože v pátek mě čekalo na zahrádce nemilé překvapení. Větve byly dolámané více než kdy dřív už to nevypadalo jako strom a kůlna na nářadí byla pomazána podle mě od lidských výkalů možná ale psích, ostatní sazenice na zahradě rozdupány. A to vše jen pro to, že jsem si dovolil nechat na stromě cedulku kde jsem je prosil ať si třešně klidně natrhají, ale nelámou strom.

Vřele doporučuji osobně ověřený paintbolový granát viz. http://www.paintball-shop.cz/military/pyrotechnika -miny/paintballovy-granat-s-barvou/ Izolepou připevnit na kmen stromu, od pojistného kroužku natáhnout silnější silon k vedlejšímu stromu nebo plotu. Pokud se tmavá osoba změní v zářivě žlutou, většinou svůj čin neopakuje. Vše je zcela legální, volně prodejné atd. Prostě jste si hrál s dětmi na vojáky a na jednu nástrahu jste zapoměli.