Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Betonování - Rybníček

Zdravím

Mám v plánu vybetonovat rybníček, je zatím malinký 2metry dlouhy 1metr široký a 1 metr hluboký, je tak malý proto že doted dávám obyčejnou černou plachtu. Ale musím ji při každém měnění vody vymenit protože se zatu dobu někde protrhne o kameny apod.

Proto bych chtěl rybníček o něco zvětšit a vybetonovat, ale co v zimě aby beton nepraskl?
Kamarád mi radil, že nadno dát štěrk až potom beton a nemělo by to praskat. Máte s tímto někdo zkušenost?

Koukněte se na tzv. požární nádrže.(koupaliště)

Vykopal bych potřebnou jámu, zhutnil povrch, na dno kačírek a štěrk, vrstvu písku a igelit.

-Vyšaloval(použit co nejtenčí prkna/šalování cca 1cm) bych potřebný tvar jezírka,rozdělil bych ho na segmenty
- formy vylil betonem-na tuhle velikost výška forem cca 20cm- nechal uzrát, nebo použijte rychleschnoucí beton.
-Po uzrátí odstranit šalování a vznilé spáry vyplnit gumoasfaltem.
-Doladit povrch a okolí.

Má to výhodu do budoucna. je to rozebiratelné a případně poškozená segment se dá lehce vyměnit.