Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odhlucnenie trubiek

Zdravim vospolok,

privadzacie potrubie sa naplna teplou vodou o 04:15 a pri tom trubky trieskaju tak ze ma zobudia za zatvorenymi dverami vo vedlajsej izbe. Sprava budov povedala ze to urcite nebuchaju trubky ale vytah a vykaslali sa na to. Kedze viem co mi v byte bucha, tak viem aj ze sprava budov je banda blbov ... Rozmyslam ze si tie trubky zastriekam nejakou zvukovo izolacnou penou. Viete mi niekto poradit nejaku dobru?

Diky moc,
Stefan

Zbytočná snaha, zdroj hluku môže byť desiatky metrov od tvojho bytu, máš smolu ...

Trubky vydávajú hluk pretože sa mení ich rozmer tepelnou rozťažnosťou, prebieha trenie trubiek o niečo, asi znečistenie v otvoroch cez stropy, múry, priečky, jednoducho nedôsledne prevedené uloženie potrubia.

Máš smolu ....