Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vyčistit sedačky starého auta

Ahoj. Koupil jsem si ojetinu, má za sebou 20 let provozu. Chtěl bych poradit, jak vyčistit až do hloubky tedy né jen povrch, ale celkově i dovnitř celou sedačku. Nechci jezdit na něčí spocené řiti a spocených zádech. Přemýšlel jsem o nějakém parním čističi, ale absolutně tomu nerozumím. Poradíte? nechci se uspokojit jen s potahama a nějaký sportovný sedačky jednu za 10 tisic taky ne. Díky

Bývávaly časy, kdy se i na poradně, resp. předtím ještě na živě, našlo mezi uživateli dost lidí, kteří opravdu věděli a uměli poradit. To bylo v dobách, kdy se domácí internet vytáčel přes telefonní linku a byla to ještě poměrně drahá záležitost, tudíž dostupná pro nemnohé, převážně vzdělané lidi. Bohužel ta doba je dávno pryč, teď je CELÝ internet zaplevelený všemožnými rozumbrady, kteří nerozumí ničemu, s bídou si vzpomenou ještě tak za kolik mají pivo v petce v místním supermarketu, ale o to více mají nutkavou potřebu kafrat do všeho a když už typicky nedokáží sdělit nic přínosného, tak aspoň upínají své úsilí k rozmělňování tématu různými "proč, nač?" a blekotáním o nesouvisejících podružnostech. Vysvětlování a argumentování vůči těmto jedincům je stejnou ztrátou času jako vypovídat se do zdi. To je holt stinná stránka pokroku.
Nicméně k tématu. Ještě než bych se dal do shánění a investování do jiných sedaček, zkusil bych tepování, případně věc svěřit specializované firmě, které si, podle mých zkušeností, dokáží mnohdy poradit i s opravdu hodně zaneřáděnými interiéry. Ale je to samozřejmě opět firma od firmy. Nejlépe se v tom případě rozhodovat na základě referencí.

A nebo si to nechat jednoduše přečalounit na nějakou kůži nejlépe černou jelikož ta byla ve většině "takových" 190tek dnes by to neměl být problém a nějak extra náročně po stránce financí to nebude. Případně volit nějaký potah ale to u takového auta není ono