Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odvětrání digestoře přez stěnu

zdravím. mám digestoř odvětrán přez stěnu jižní. zakončenou na fasádě obyčejnou mřížkou. Mám ale 2 problémy
1) když je vítr (u nás často) tak mi přez tu řížku fouká do kuchyně, nepatrně ale je to poznat
2) kondenzát vodní páry přez trubici mi přez tu mřížku zkapuje dolů po fasádě, a když zasvítí sluníčko tak je vidět taková čára na fasádě....

Jaké kdytky existují aby přívod vzduchu byl nějak chráněn přípemu větru, aby ta voda nezkapovala po fasádě ale aby kapala od fasády dále, aby to mělo nějaké normální rozměry (až to není odstrčené 30cm od stěny, to by nevypadalo hezky)

průměr roury je 150mm

děkuji za nápady

Na vítr použít zpětnou klapku.
Na odkap kondenzu je nutné rouru od digestoře vyvést kousek přes fasádu. Je třeba myslet též na to, že když je roura ukončena příliš blízko u fasády, tak mastný páry z digestoře udělají na fasádě nádhernej flek, takže těch 30 - 40 cm bude nakonec stejně nutných.

S klapkou souhlas-mám ručně ovládanou-zavírám v zimě přes noc kvůli úniku tepla.Trubku mám přetaženou přes fasádu cca 5cm+mřížka a za 12let se žádný flek nekonná.Ono to s tím odkapáváním není zase tak hrozné-v zimě se ven valí pára a trubka se asi brzy ohřeje,takže tam nic nekondenzuje.A těch pár kapek to asi rozfouká::)