Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem z mrazáku jen lednici?!

Zdravím dal jsem si do garáže, z domova vyřazenou kombinovanou lednici s mrazáčkem....jelikož si chci chladit jen nápoje atd...jde nějakým způsobem "vypnout" mrazák??? Popř. jen utlumit aby mrazící prostor fungoval jen jako lednice?....Lednici jsem ještě neprohlížel...odhaduju, že jsou tam dva termostaty?? (zvlášt pro lednici a zvlášť pro mrazák???) Stačilo by odpojit termostat pro mrazák? Nebo jakým způsobem vyřešit aby zbytečně neběžel mrazáček když ho nepotřebuju....Díky

Pokud je jednokompresorová, má společný chladící systém pro oba vnitřní prostory. Systém chladícího potrubí a výparníků je (hydraulicky) nastaven tak, aby se větší část chladiva odpařila v prostoru mrazničky a zbylé "studené" chladivo se vrací přes chladící část do kompresoru.
Tedy: Ano, lze to upravit pouze pro chlazení, ale úpravou odbornou a tedy pro kutila nerealizovatelnou.

Můžeš vysvětlit jinou věc. Jednokompresorovka, v mrazáku mrazí, ale v lednici nechladí vůbec. Skorem mne přijde, že do lednice topí. Chladič na zádech lednice normálně hřeje. Kompresor nevypne, nemůže neb se lednice neochladí, takže termostat nevypne. Pro mne docela záhada, udělala to ze dne na den. Cca tři, čtyři roky stará Gorenje.

Typuji na únik chladiva, na výparník v lednici pak nezbyde chladivo. Sice netopí, ale odevzdá energii v mrazáku a dál jen projde. Možná ještě přiucpání potrubí (zlom, stisk) a chladivo se odpařuje jinde, než má. Osobně bych to konzultoval s chlaďařem (dělám to jen okrajově - teplná čerpadla).