Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Montáž klimatizace svépomocí

Ahoj,
je hic... a bez klimatizace začíná přes den být doma na zdechnutí, i při důsledném ochlazování jen přes noc.

Troufnuli byste si na montáž dělené klimatizace na barák svépomocí? Jde to vůbec? Předpokládám, že není snadné koupit např. chladivo a naplnit jím prodlužovací trubky pájené natvrdo, tlakové zkoušky... atp.

Prodávají se sice samoinstalační, předplněné splitové klimošky Remko, ale jednak nejsou invertorové a jednak zdaleka nepatří k nejtišším (vnitřní jednotka Hitachi - 20 dB - mlask).

Našli byste odvahu?

Spíše ne. Trubky bývají dodávány spolu s klimou i v izolaci, šroubové spoje připraveny, pokud není nutné délku potrubí měnit. Co Vám chybí, je chlaďařská vývěva, kterou se z potrubí vyčerpá "vítr", prověří těsnost potrubí a spojů, dále chybí znalosti o spůsobu vedení potrubí (výškové parametry mezi vnitřní a vnější jednotkou) a hlavně nastavení chladícího okruhu množstvím chladiva (které je obsažené ve venkovní jednotce) a seřízením směšovacího ventilu, pomocí speciálních tlakoměrů. Pokud tímto nedisponujete, samodomoinstalace se nezdaří. To však nevadí prodejcům v tom, aby vám výrobek prodali s tvrzením, že je instalace "jednoduchá" a Vy jste přece šikovný :-).