Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno závitová tyč

Dobrý den,
budu upravovat střechu a potřebuji upevnit pozednici. Sháněl jsem informace a dělá se to např tak, že se do obvodové zdi pod pozednicí navrtají díry, do nich závitová tyč, na ni se nasune trám a shora nějaká podložka a matice.
A já bych chtěl poprosit o rady, jaký průměr šroubovice použít (odhadoval jsem kolem 12mm), jak hluboko ji do zdi dát a jak ji do zdi ukotvit? Kotví se to zřejmě na chemickou kotvu? O kolik větší otvor oproti závitové tyči musím vyvrtat?

Děkuji za rady
Bartoníček

asi ten priemer 16 mm, ale pozor na pevnosť záv tyče. Štandartná tyč je pevnosť 5,6 a to je blato. ja by som volil 8,8. Čo sa týka otvoru tak na 16 mm tyč sa vŕta 18 mm otvor ak predpokladám že to je betonový veniec. Diera sa musí vyčistiť ale na 100 percent. najlepšie je ju povysávať priemyselným vysavačom, nejakým nádstavcom ktorý sa vojde do otvoru. dĺžka tyče by mala stačiť tak aby bola polovica v otvore. Čo sa týka rozponu to už je asi na posúdenie statika