Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dobrá volba izolace mezipodlaží?

dobrý den

chci se zeptat jak mezi stropnice dám tepelnou izolační mineralní vlnu Climovool 240mm (120+120), pak na to ještě dalších 80mm té samé izolace, pak na podlaze bude OSB desky, a zespoda z podhlehu by byla parozabrana jutafol N 110 SPECIAL a sadrokarton.....

bude to dostačujici izolace jak tepelná tak i trochu zvuková?

děkuji za rady

prozatím to bude pochuzi puda, za par let asi nějake prostory pro pokojičky děckam, nebo ložnice,.....uvidi se

Climowool není podmínkou, prostě nějaká tepelně izolační mineralni vlna......jakou by jste tedy doporučoval pro muj případ? plocha cca 140m2
proč nesmi byt záklop z OSB desek? a z čeho teda?
poradil by jste mi konkretně složení nějakeho izolantu proti teplu a trochu hluku (do budoucna pochuzzi jak sem psal)

děkuji vám

a je něco ješzě jiného než prkna? pak na co jsou všechny ty OSB desky když nejsou difuzni....
a když bych dal prkna a na prkna lino...to neni difuzni...to je problem?

ta vata v deskach vypada pekne, ale ma sve rozměry. a když ji ukrojím...škodá jí....a ja chci vyizolovat prostor mezi stropnicemi dřevěnýma ( na výšku 24cm) a ony jsou od sebe ruzně daleko. někde 40 někde 45cm.....a ta vlna pro toto je zase asi lepší...