Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nové základy pro verandu

Dobrý den, mám rodinný domek s verandou, která byla postavena až 3 roky po domku. Bohužel ten kdo ji stavěl ji s domem spojil nějak asi špatně, protože se "odlepuje" od domku. Chci jí zbourat a postavit novou, a potřeboval bych poradit jak udělat základy (z čeho apod.) a jestli ji můžu postavit z YTONGů. Mám v plánu ji spojit pomocí zámků (každý druhý ytong zasadit do zdi domku). Ještě se chci zeptat jak ytong spojit se základovou deskou. Díky.

Vybourat staré základy, přivrtat se k desce a udělat nové základy do nezámrzné hloubky? ☹
Raději vytmelit spáru pružným tmelem a překrýt pohledovou lištou, ať si to v klidu dilatuje.
Jestli se starý základ hýbe podle mrazu, tak ti to vyrve i ty zapuštěné vázací cihly ve zdi.
Nicméně vyčkej odborníků.

Vzdej to, to se ti nepodaří. I když budeš mít stejné základy, bude tam jiný teplotní režim, jiná zátěž než u domu a bude se to trhat. U rodičů byl problém se zatékáním vody k domu, tak při příležitosti nové fasády udělali ze čtyřky účka žlábek k odvodu vody. Bourat tu metr vysokou mrchu nikdo nechtěl :-)