Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké dřevo do krbových kamen

Dovoluji si vás všechny, kdo poradnu pravidelně navštěvujete, poprosit o radu: Mám možnost získat výhodně odřezky z lamina, dřevotřískových, dřevovláknitých desek a překližky různé tlouštky. Můj soused mi ale říká, že spalování takového dřevního odpadu je v krbových kamnech z ekologického hlediska nepřípustné a že bych si mohl kromě znečišťování ovzduší poškodit komín i krbová kamna. Můžete mi poradit, ev. napsat, jak to doopravdy je? Děkuji předem všem, kteří si můj dotaz přečtou a poradí. Karel

ahoj...my sme si kupovali biokrb cez- www.design-biokrby.cz a je pravda, že priamo v predajni nám neodporúčali kúriť ničím iným ako povolenými vecami.... moja starká a teta však maju doma krby tiež- klasické krby a pália v nich všetko... stalo sa iba raz, že ked pálili takýto "bordel" bolo z toho strašne veľa dymu, ale to bolo spôsobené chybou starkého, pretože nedával na oheň pozor a ten sa nejako rozšíril, pretože na tých lamino kuskoch bolo nejake lepidlo či čo... takže je to na tebe, ale v každom prípade, ak budeš páliť lamino a podobne, dávaj pozor! :D