Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odstranění zlacení z porcelánu

Zdravím. Nemá někdo zkušenost jak odstranit zlacení z porcelánu jinak než broušením? Nejlépe asi nějakou chemií, ale tak aby se neporušila glazura. Zlacení je až na glazuře a kolem okraje talíře + krátky nápis. Děkuji.

Dobrý den,kámoška malířka skla má na odstranění zlata jakousi gumu,jde to perfektně a sklo ,ani glazuru to nepoškodí.Ale nevím,jak se ta věcička jmenuje,musel bych k nim dojet.Hledejte ve svém okolí malíře skla,budou gumu mít,používá se často na začištění rozteklého zlata po vyjmutí skla z pece.:-)

Je to ještě pravý nefalšovaný poctivě vypalovaný karlovarský porcelán, takže myčka to dá tak za 7000 cyklů :D Zkoušeli jsme brousit, ne že by to nešlo, ono to jde, ale celkem to žere kotouče a hlavně to trvá, jeden talíř tak 4 minuty do čista. :) Lučavka vypadá že by mohlo být přesně to co hledáme, otázka je, co to udělá z glazurou a kde by se to dalo sehnat, eventuálně kde s tím pracují? Díky.