Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba pergoly

Ahoj

Mel bych dotazek na rozmery hranolu a fosen pro stavbu pergoly.

Rozmery pergoly:
sirka: 6,5m
vyska: 2,4m
hloubka: 4m

Budou stacit tyto rozmery:
sloupy - 15x15cm pri vysce 2,4m
bocni tramy - ?x? pri delce 4m
stresni fosny - 6x20cm pri delce 4m
predni a zadni tram - ?x? pri delce 6,5m. Zde vubec nevim zda-li pri te delce 6,5m to pujde posadit pouze na dva sloupy.

viz.ilustracni foto.

dekuji

Sloupky 15x15 jsou zbytecne masivni na takovou pergolu, myslim, ze to nebude ani vypadat dobre. Co se týká předního a zadního trámu, tak 6,5 metru je hodně. Já teď stavěl pergolu 7x5 a vodorovné trámy jsem v půlce podkládal, takze na 6 stojek. Boční trámy jsem nedělal, zavětroval jsem přímo proti krokvím.
Sloupky jsem dával 14x14, vodorovné trámy 14x20 a krokve 8x16. Zavětrovani 8x8.
m.