Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přenosná "tlaková" myčka???

Zdravím, chtěl bych se zeptat zda někdo ze zdejších kutilů neví jaká čerpadla jsou použita v takovýchto přenosných myčkách???? http://halbich.cz/easywasher/produkty-1/mobilni-tl akove-mycky/easy-washer-ex-1028/#prettyPhoto Dají se sehnat podobné cca od 2000kč viz foto.. Přemýšlel jsem, že bych si sestavil vlastní, ale nikde jsem nenarazil na vhodné čerpadlo za rozumný peníz, aby to nebylo dražší než komerční kompletní výrobek :-).....potřebuju to na mytí horských kol po závodech, dále motorky a občas auta v garáží, kde není dostupná voda...popř. neví někdo jak by to šlo vyrobit???....nevím jak by to šlo spáchat - čerpadlo 12V asi nějaká tlaková nádoba + tlakovej spínač?????....aby to těch 6-10bar dávalo a průtok max 4L....mám v garáží 30L kanystr kterej by byl na to naprosto ideální :-) díky za každej názor, návrh, radu či připomínku Michal

hledám hledám...nedaří se mi nic najít...poslal jsem pár "čerpadlovým" firmám dotaz....však v těch přenosných čerpadlech nemůže být žádná drahá věc, to bude nějaký levný bazmek ale kde ho sehnat....možná že by stačilo čerpadlo ostřikovačů z auta, tlak dává dobrej průtok bude bude ale trochu menší a hlavně by němělo bežet více jak 1minutu tuším :-(

tak mě napadla druhá verze....a to tlakovat nádobu vzduchem (kompresůrek na foukaní kol na 12V) a tím to hnát do hadice? na stejném principu fungují zahradní postřikovače jen s rozdílem že se tlakuje ručně....myslíte že by to mohlo fungovat a korát nevím jak rychle a jak moc dokáže takový kompresůrek natlakovat nádobu....mohl by se tam dát i pojistný ventil ale kanystr nebouchl :-) co šlo by to??

Taky mě to napadlo, chtěl jsem Ti to navrhnout. Použít desetilitrový postřikovač a upravit na foukání kompresorem. Ale nepsal jsem to, protože nevím, na jaký tlak jsou ty postřikovače stavěné. Psal jsi, že potřebuješ až 10 bar, což nevím, jestli to snese. Taky ty kompresorky mají dost malou životnost a dají dost malé množství vzduchu. Ale možná, za laborování by to stálo. Sehnat za rozumné peníze čerpadlo na 12V s dostatečným tlakem, bude dost problém. Ale nic podobného jsem zatím nedělal, tak nevím.