Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RC Auto - Infor / Pomoc

Zdravím,

-->> Byl jsem sem poslán z IT Poradny, kopíruji příspěvěk, děkuji za pochopení.

je tu někdo, kdo se zabývá opravou nebo servisem RC modelů nebo cokoliv z téhle malé elektroniky ? Měl bych pár otázek.
Uvnitř auta je destička s různými elektronickými součástkami ( FOTO_Destičky ).

Auto umí:

přehrávat hudbu přes 3,5mm Jack a pokud nic není připojeno má v sobě zvuk nějaké disco hudby (defaultně)
pokud se auto zapne, tak začne přes reprák, jakoby zvuk, že vrčí motor (nastartováno)
pokud se s autem nic nedělá, tak za nějaký časový interval se zamkne (zvuk z repráku zamknutí)
dokáže přes reprák troubit
v kufru u repráku má diody, které blikají do rytmu hudby (když bassuje)
samozřejmě jezdí, elektronicky na dálku řadí (3rychlosti)

Je tu někdo, kdo by mi vysvětlil:

jak je udělané, aby diody blikali do rytmu hudby (když bassuje)
kde se berou ty zvuky (troubení, zamknutí, startování, řazení) a kde se bere ta defaultní hudba (dance)
jak se tam ty zvuky do toho auta dají dát ? je možnost to trochu přenastavit, dosadit jiné zvuky ?
jak to všeobecně funguje ?

Auto má jeden velkej problém: plyn funguje (jezdí dopředu a dozadu), ale pokud chci zatáčet nehýbou se přední kola (nezatáčí, nereagují)

Nějaké možné řešení a nápady ? Díky moc

Tak z toho obrázku jsem vyčetl ty dva obvody, co je na té destičce zakápnuté, to tu nikdo nezjistí, co je ze strany plošných spojů - pokud tam něco je, to také není vidět.Kam vedou ty vodiče, to víte také jen vy. Předpoklad je pohon a různá serva. A samotná mechanická konstrukce je viditelná vám.
Tak jste na zvláštní IT, předpokládám, že o mikrořadičích jste někdy slyšel, třeba Atmel, PIC, atd...
stavba-kvadrokoptery

Auto -> auto2.jpg

Já bych to asi odhadem viděl, že tam bude zakápnutý nějaký procesůrek, co to všechno bude řídit, protože ze spodu k němu vedou plošné spoje. Ze spodu tam nic speciálního není ( auto3.jpg ) ..

Ty bíle kabely po bocích -> výstupy na diody, blinkry, audio systém, napájení dveří a jejich otevírání apod...

Chtěl bych se zeptat, kde je schované to radio (přijímač) ? :O ...

Áha,na vysokou pravděpodobnost to vidím na zničený /spálený/ motorek (servo), které ovládá přední kola. Protože jsem vzal baterku z auta a zkusil jsem kabílky přímo na motorek a kola se neotočila, ani při záměně pólů.

Vždyť to píši, vy jste u toho. Ale pokud je to ten obrázek "Auto10", pak na tom motorku je ještě nějaká destička a vede z toho svazek kamsi.
Jak jsem psal, holt budete muset vzít hezky postaru obyčejný papír a obyčejnou tužku a nakreslit hezky ručně schéma. Nějaké značení u těch součástek je.
Jen tak mimochodem, to RC je na jaké frekvenci a kde je v tom autě přijímač?
Pozn.: Pokud to nerozkreslíte, pak se nedá poznat přesně funkce a nedá se navrhnout náhradní řešení. Ani bych se nedivil, kdyby to zakápnuté byl nějaký zákaznický obvod.

Běžíto na frekvenci 27MHz, ale právě přijímáč musí být na té desce, protože nic jiného v tom autě opravdu není nebo to aspon nemůžu najít (kromě žároviček a repráku a motórků), přímo z té destičky vede kabel na anténu (prut 1 drát ven z auta).