Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem tažné zařízení - škoda

mam škoda fabia sedan r.v. +- 2001. nemám v zadu nic. Přemýšlim že bych si koupil tažné.
1) je třeba kupit oroginál nebo ohu zajít do nějakého bazaru a koupit použité?
2) originál bude asi drahý. Kdybych sháněl po nějakém autobazaru....je třeba shánět ze stejného auta nebo může být z jiného? i jíné značky?
3) jaká je cena asi nového a použitého třeba z bazaru?
4) kolik to stoji na zapsáni do techničáku? kde se to hlásí?
5) když to chci mít zapsané v technickém prukazu, musí mi to montovat autorizovanaá firma nebo si to mohu tzv namontovat sám?

děkuji

1) Je třeba koupit nové, ke kterému dostaneš Typový list bez něho tažné nepřihlásíš. Dost silně pochybuju, že by se Ti povedlo sehnat použité s typovým listem (na který se uvádí SPZ vozidla nebo VIN).

2 a 3) Stačí použít internet např ..., popřípadě si to naklikej sám zde

4) Pročti si tady

5) Jak už je napsáno v předchozím odkazu, tažné musí namontovat firma, která má příslušnou autorizaci pro danou značku (výrobce) tažného zařízení (aby mohla potvrdit typový list), nebo si můžeš tažné namontovat sám a navštívit STK.