Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna zboží pomocí ČP- jak to provést ?

Přeji hezký večer,
měl bych tu takový drobný problém týkající se výměny zboží pomocí ČP, věc se má takto uvedu přesný příklad: Prodávám zboží u kterého mám možnost vzájemné výměny, nyní jsem v situaci kdy by pro mě byla výměna adekvátní s druhou stranou je také rozumná domluva takže vše se zdá být v pořádku, problém je pouze v tom že nemáme možnost si zboží vyměnit osobně tudíž přichází na řadu možnost druhá a to ČP ale jak takovouto výměnu bezpečně provést ? tak aby byli obě strany pokryté a nemohlo dojít např. k nějakému podvodu či jiné nepříjemonsti ? př. že jedna strana zboží pošle za danou cenu a strana druhá nepošle nic tudíž získá zboží za takovou cenu a může se obhajovat tím že žádná taková dohoda neproběhla. Proto mě zajímá jak takovouto situaci pokrýt a bylo vše seriozní případně jakou jinou alternativu volit. Děkuji za pomoc

Děkuji za odpověď, takto podobně jsem o tom také přemýšlel ale je tu opět to "ale co když", jinak z druhou stranou je jednání na poměrně dobré úrovni takže tam by neměl být problém ale vždy je potřeba mít patřičnou jistotu, např. vypracovat nějakou jednoduchou kupní smlouvu pokud to k něčemu bylo.