Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hlucnost vodarny/cerpadla

Ahoj,

koupil jsem pres eshop vodarnu a az doma na cerpadle uvidel napis 90 db.
Po zapnuti jsem zjistil, ze asi budou mit pravdu :(
Tusite nekdo jestli je takova hlucnost normalni nebo jsou ostatni tissi?

Potrebuji cca tyto parametry:
Max. čerpací výkon: 5 400 l/hod
Max. dopravní výška: 47 m
Max. výška sání: 9 m
Konkretne jsem koupil tohle: http://www.mall.cz/vodarny/elpumps-vb-251300-filte r

Predem diky

Pokud potřebujete čerpat 5,5 kubíku (!) vody za hodinu, musíte mít i pořádný čerpadlo. To bude asi vždycky slyšet. Jaké čerpadlo jste měl dřív? Problém s hlučností vyřešíte instalací čerpadla do vrtu/studny. To pak uslyšíte jen cvaknutí tlakového spínače, případně proudění vody. Litrový výkon čerpadla se stanovuje podle počtu používaných výtoků vody současně - stálo by to za odbornou konzultaci u odborníka na TZB - mají web.

5,5 kubiku cerpat nepotrebuji - kdyz jsem vybiral, tak jsem poradne nevedel a radsi vzal vykonnejsi. Mam to jen na zalevani a na zachod. Kdyz jsem zkusil dat zalevani naplno, tak cerpadlo vzdy 20 vterin jelo a neco pres minutu stalo (25l tlakova nadoba) - podle toho usuzuji, ze potrebuju cerpat mnohem min. Predtim jsem cerpadlo nemel zadne a moznost dat cerpadlo do studny nemam.
Myslite, ze pokud koupim cerpadlo se stejnou dopravni vyskou a vyskou sani, ale mensim vykonem, ze mi to bude dostacovat a hlavne bude tissi?
Diky