Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyndání vložky pokojových dveří

Dobrý den,
pokouším se vyndat vložku pokojových dvěří a mám s tím problém. Po odmontování kování jsem při pokusu vyndat vložku zjistil, že je ve spodní části zaseknutá. Když jsem se podíval na místo okolo zámku, bylo tam toto http://s8.postimg.org/47lsfrz85/20130525_132356_re sized.jpg
Kov okolo zámku je zohýbaný směrem ven, k mému překvapení zámek vypadá z druhé strany naprosto stejně (symetricky)... Kvůli těmto výstupkům vložka neprojde ven skrz dveře - ne tak, aby to dřevo neprasklo... Nevíte co s tím? Děkuji

Je li to z obou stran stejné, použt něco z jedné strany na zapření, např. tlustý šroubovák nebo majzlík a kladivo. Z druhé strany totéž, ale kladivem zaklepat vypáčený kov. Zapření zámku je důležité, jinka by mohlo dojít k odražení (vyštípnutí překližky. Po vytažení zámku rozmontovat a na něčem rovném vyklepat, nebo dát nový zámek.

Někdo dost toužil po tom, aby tzv."obyčejný" zámek šel otevřít jakýmkoliv tvarem klíče. Proto zdeformoval "masku" určující tvar použitelného klíče, čímž je použitelný jakýkoliv klíč. Co přečnívá a brání ve vysunutí, to ohněte vhodným nástrojem dovnitř zámku tak, aby to nebránilo vysunutí a nedošlo k poškození dřeva dveří.

Pokud se jedná o běžnou vložku FAB, tak to je divný. Po celé délce má stejný tvar. Tak pokud tam byla musí jít ven. Mám dojem, že problém je jinde. Bez zasunutého klíče a mírného pootočení nejde fabka vyndat úplně normálně. "palec" vložky v poloze vyjmutého klíče není v rovině vložky, ale mírně vychýlen.

Vzhledem k celkovému stavu dveří se "majitelka" rozhodla, že asi bude jednodušší koupit dveře nové... Silou jsem to radši nezkoušel, i když by to nepochybně šlo, nechci ty dveře zbytečně oddělat. A vyklepat by to asi šlo, ale ten kov je docela tuhý a dělalo by se to dost špatně. Každopádně díky všem za rady, aspoň vím, že chyba není na mém přijímači :)

U nových dveří pozor na jeden častý problém. V drtivé většině bude nutné je dopasovat, protože mají tendenci vždycky někde drhnout. V lepším případě bude stačit nastavit v pantech, v horším je zespodu seříznout. A v případě, že jsou futra nakřivo, nebo se jedná o rozměrový atyp, je bude muset udělat stolař na míru.
Trochu se obávám, když je pro vás problém vyjmutí toho zámku, tak donastavit nové dveře bude pak asi větší. Ještě je tady jedna možnost, která nevyžaduje sílu a to vrtačka a menší brusný kámen a prostě ty čouhající hrany zámku zabrousit z obou jeho stran a pak to půjde ven snadno. Samozřejmě ochrana očí a podlahy je nutností. Pokud si na to netroufáte, určitě máte nějakého zručného kamaráda, který si s tím poradí. No i když u dnešní mladé generace, aby člověk někoho takového pohledal :)) , ale pokud jste připraveni koupit nové dveře, tak i kdyby měl kamarád obě ruce levé, tak pak nové dveře to jistí, ale pak už je potřeba někoho, kdo nezničí i ty nové ;-)

Ono se víceméně s koupí nových dveří stejně trochu počítalo, takže zas takový problém to není. Co se týče těch nových dveří, tak nastavit je v pantech by neměl být problém, pokud bude třeba jenom to, ale díky za připomenutí ;-)