Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pár dotazů ohledně konstr. desek

Zdravím, měl bych pár teoretických dotazů ohledně KD. Plánujeme s otcem trochu renovovat kuchyni, ale v KD mám hroznej zmatek (ve škole děláme jen z masivu a rýsujeme hlavně KD,no nic..)

Zkoušel jsem něco googlit, ale chtěl bych znát víc nározů,možná , i když jen teoreticky, vymýšlím uplný hovadiny..

Mohlo by to vypadat nějak takhle ?
1) skříňky - požadovaná hlavně omyvatelnost a pevný hrany
- LTD a na hrany ABS , nebo DTD s dýhou, popř abs?
..našel jsem milion stránek a všude byly jiný vlastnosti. U dýhovaný DTD je to prý trcochu sloožitější s omýváním, ale vždyť LTD je jen papír ne ? Co by se hodilo víc?
-mění dýha nějak po čase barvu jako masiv?
2)Záda - HDF
3)Dvířka - požadovaná omyvatelnost, taky aby hrany něco vydržely, a nějaký ozdobnější klenutí ----> MDF s abs ?
4) pracovní deska - HPL
5) šuplíky - Dtd nebo ltd ? s ABS , dno MDF/LTD/překliižka .. to už je skoro jedno ne?

Chtěl bych hlavně ujistit/ vyvrátit jestli jsem ty načtěný věci o KD správně pohoil a jestli by to nějak takhle mohlo vypadat...
..kontrolní otázka, dělají se na nějakých KD taky spoje jako ozuby atp, nebo sep oužívají jen kolíky apod. ?:-):-[

1) omyvatelnost splní obojí, dáhu musíš nalakovat, na dýhu se ABS nehodí, když už tak vrstvené hrany, pokud to má vypadat. Je to o ceně, LTD 150-1200 za metr, DTD 400-1000. Omývání dýhovaného nebude zase tak složitější, ale spíše bych volil klasiku, tedy LTD. LTD je papír, ale napuštěný a zalisovaný. Je možno ušetřit a v dýze udělat jen hrany a viditelné boky.
2) no co jiného, pokud ale dýhu tak bych volil stylově tenkou překližku nebo tenkou dýhovanou HDF.
3) dvířka buď LTD a ABS nebo jednoduchý tvar foliované MDF. Ozdobné klenutí, pokud myslíme oba to hluboké profilování, to byl hit let 1997-2000, dnes frčí právě buď úplně hladká nebo jen z MDF zaoblená. Módní je i lesk, já bych to nechtěl. Pokud bude korpus dýha tak volit dýhu i na dvířka. Obecně dvířek co nejméně, dolů jen šuplíky, nahoru jsou praktičtější výklopy.
4) k laminu HPL, k dýze bych volil spárovku. Možný je i umělý či pravý kámen, jen se to krapet prodraží
5) vnitřky šuplíků bych volil z LTD a to asi i k variantě dýha, případně ta překližka. Šuplíky plnovýsuvné.
Na spoje buď kolíky, lamelky, konfirmáty. Rafix apod je pro kutila těžko proveditelné a není to třeba. Případné spoje PD stáhnout k tomu určenými šrouby.