Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Umývačka riadu - riad mám fľakatý a sklo nie je číre

Dobrý deň,chcela by som poprosiť o radu.Riad po vybratí z umývačky mám v poslednom čase fľakatý a sklo nie je číre,ale má taký biely nádych.Neviem,či by som mala vymeniť čistiaci prostriedok,alebo niečo iné.Momentálne používam tablety Calgonit Finish quantum.Vopred Vám ďakujem za radu a prajem pekný deň.
Zmena predmetu, pôvodne: Umývačka riadu (Kurt)

V myčce je údajně nějaký iontoměnič co z vápenatých (nebo jakých) solí co jsou ve tvrdé vodě dělá nějaké soli co se neusazují. prý kvůli tomu se do myčky musí dávat sůl, aby to tak fungovalo. Ta sůl snad není ten iontoměnič, akorát zajišťuje, aby fungoval. Pokud z nějakého důvodu fungovat přestane, tak ta samotná sůl nic nezmůže - tedy aspoň si to tak představuji.