Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pračka neodstřeďuje

Ahoj moudré hlavy, prosím o poradu. Mám pračku Whirlpool AWO/D 43125, a ta přestala odstřeďovat. Program běží, buben se otáčí, čerpadlo čerpá, ale buben nejdo do otáček. Servisák tvrdí, že to chce nový programátor za 3 500. Cha! Chci se optat, nevíte někdo, čím by to mohlo být? Může tam být nějaké čidlo, hladinový spínač nebo něco? Pokud máte někdo zkušenost nebo tušení, co by to mohlo být, prosím o pomoc. Moc děkuji S.

Já měl podobný problém na pračce AEG. Buben se točil, čerpadlo jelo, ale ne a ne rozjet buben na vyšší otáčky. Udělalo mi to už dvakrát, zatím to vždy vyřešilo vytáhnutí pračky na noc ze zásuvky (jinak mám pračku v zásuvce furt).

Drze bych se pokusil podívat na desku s řídící elektronikou, a najít si podle čísla jako náhradní díl. Mně opravář taky "potěšil", že to bude skoro za pět tisíc, a jestli raději nechci koupit novou (má i prodejnu), leč po chvilce brouzdání na netu, jednom telefonátu a jedné objednávce po mailu mne vyšla oprava cca na 1800,- Kč a 15 minut práce, protože deska byla na konektory (a docela blbuvzdorně). Zkus třeba: www.vorcz.cz , nebo www.elektrometal.cz