Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak správně oříznout ABS hranu nábytku?

V kuchyni měním dvířka skříní. Na hrany mám koupenou 22/2 mm ABS hranu, tloušťka dvířek je 18 mm. Mám nejdříve hranu nalepit a pak oříznout nebo naopak? Jak je to správně a mám to dělat obyč. lámacím nožem nebo něčím jiným? Budu ty hrany dávat i na skříňky, potřeboval bych to dělat co nejjednodušeji. Už jsem dvě hrany lepil a ořezával dodatečně lámacím nožem, jedna se mi podařila, do druhé jsem až moc zajel tak jsem ji musel strhnout. Podotázka - chemoprén umyju ze štětce acetonem, toluenem nebo čím?

Lámací se moc prohýbá, já to dělám klasickým nožem a pak přelíznu jemný polníkem (normálním na kov). Jinak to umeješ nitroředidlem a aceton nebo toluen budou taky fungovat, mám dojem, že toluen doporučujou i na ředění.
Jinak jak píšeš - nejdřív nalepit a pak ořezávat a zahlazovat.

on chemoprén a čas také není gratis. Hranu, pokud dobře chápu dotaz, má již koupenou. Jo počítají za olepení od 8 do 20 Kč/m. NechŤ spočítá, do ABS a nějakým amatérským ořezem já bych nešel, lamino není problém, kudla, dláto, líznout smirkem a hotovo, ale ABS. Kdyby měl alespoň frézku.

vazeny o com to tocite???....kazdy ma doma zehlicku aj ostry nozik....naco pocitat okotiny ze vraj 17kc za meter???si myslite ze ked ma niekdo dielnu aj nejake stroje tak to spravi lepsie?hehehe....by ste sa divily ako to pan "majster"dokaze odflaknut a pri reklamaci si najde vyhovorku ze vraj mokry material...a pod.....je to banalna vec a kyzdy si to moze vyskusat...abs paska stoji par centov meter ,ja osobne som sa ucil tak ze som vytiahol zo skrine policku a olepoval zo zadnej strany kde to nevidno...po 2 metroch som bol poloprofik:)to sa jednoducho nemoze nepodarit pokial dodrzi aspon zaklad...nejde o tych 17kč ci kolko za meter ale zbalit+dopravit+cakat jak blbec kym sa toho niekdo ujme....to je to najhorsie ...netreba sa toho bat je to velmi jednoduche ,naviac sa potom clovek moze tvarit ako majster pred manzelkou....a to je tiez dobry pocit:)

Jak píše Otazník, jestli jsi 2mm hranu bez lepidla nažehloval, tak jsi génius a měl by sis to nechat patentovat, protože to nedokázal ještě nikdo na světě. Ani truhláři s letitou praxí se to nikdy nepovedlo, takže jsi jako laik vymyslel skroro perpetum mobille. Ještě rok dva a budeš nažehlovat hrany bez hran a bez žehličky, bude stačit ostrý nožík a vzteklá manželka.:-D

Nalepil pár papírových pásek a už machruje. Plastový ABS hrany žehličkou moc dobře nejdou.
K ceně za lepení ABS hran - levněji vyjdou 1mm plastový hrany a též drží velmi dobře. Jen nejdou tak pěkně zakulatit, jako ty 2mm. Záleží na konkrétním kusu nábytku, třeba na poličky jsem nechal lepit 2mm, na skříňky v předsíni 1mm.