Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Malovani - kuracky pokoj

Panove prosim poradte mi.

Potrebuji vymalovat babicce pokoj, ale problem je v tom, ze babicke je pomerne silan kuracka. Pokoj uz byl cca 3x predtim malovan, ale protoze jsem to nedelal ja, nevim jak a cim. Posledni barva je zluta, a zadny skvrny tam videt nejsou.

Slysel jsem, ze takovy pokoj neni sranda vymalovat tak, aby "nevylezly" ty kuracky skvrny atd.

Normalne doma maluju Jupolem Classic, pripadne jako penetraci pouzivam NOVIpro kterou mi kupuje kamos.

Zjistoval jsem tedy co a jak a zjistil jsem, ze JUB dela i nejaky podkladovy nater DENIKOL, ktery se 1-2x aplikuje a na nej se muze malovat normalnim Jupolem.

Kdosi mi ale take rikal, ze zase staci steny poradne penetrovat, pak normalni malba a tim je to ok.

Jaky by mel byt spravny postup ?

Kdyz bych chtel pouzit DENIKOL, musim predtim penetrovat nebo se penetruje az po DENIKOLu nebo v pripade DENIKOLu nepenetrovat vubec?
Nebo mam rovnou pouze penetrovat a pak malovat Jupolem ?

Samozrejme se snazim aby naklady nebyly moc vysoke, nicmene aby se zamezilo objeveni skvrn.

Pokud je tu nejaky profik, ktery s tim ma zkusenosti, budu mu vdecny za radu.

dik
Zmena predmetu, pôvodne: MALOVANI - kuracky pokoj (Kurt)

Co mi paměť sahá se neřešilo malování po kuřácích. Kouřila celá rodina jak fabrika a s malováním nebyly problémy. Já mám vyzkoušený Polar. Nejen že super kryje a neotírá se, neprostupují žádné fleky. Nad okny, radiátory a lustry bývá hnědo. Doporučuji rozvařit prací mýdlo, rozmydlit, případně setřít houbou. V případě, že se dlouho nemalovalo, rozmýt mýdlem celý pokoj.
Penetrace nebyly, a pokoje byly bílé.
Jediná výjimka je při vytopení kde budou fleky prosakovat. Kdysi se to natíralo olejovou barvou, později latexem a dnes na to je plechovka kterou mi doporučili v barvách a bezpečně pomohla. (Název nevím, ale sousedovi jsem poradil, zašel do Barvy - Laky Osman, řekl co chce a spokojenost:-D)