Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Izolace střechy

Dobrý den,
chtěl bych poprosit o radu ohledně izolace střechy. Máme starší barák se sedlovou střechou a přístavkem s rovnou střechou. A rozhodli jsme se tu rovnou střechu předělat na šikmou, abych odstranil lepenku na rovné části střechy (vše je na obrázku v příloze). A já bych potřeboval poradit, jaké folie dát pod a nad izolaci - vatu (vše je nakresleno v obr.).

Děkuji za rady, bartoníček
Upravená veľkosť písmen. (Kurt)

Prostor,co vznikne pod novou střechou (trojúhelník), nebude sloužit k ničemu. Střechu jsem měnil kvůli estetice a také, abych nemusel pořád opravovat lepenku. Takže bude strop, na něm folie, vata, pak trochu volného prostoru a střecha. Takže nemá žádný účel a ani nebude vytápěn. V přístavku jsou veranda, wc, koupelna a kuchyně, takže místnosti s větší vlhkostí.

Děkuji za rady, kolik mám teda k těm 20cm přidat, jak se to počítá?. Takže pod izolaci parotěsnou folii. Lepenka tam nebude, tu strhnu, nebo jí tam mám nechat?
Po lepenkou je ještě škvára nebo štěrk, který dává střeše malinký spád. Na kraji střechy se totiž chci dostat na beton, protože na něj budu pokládat pozednici nové střechy.
Prostor nad izolací bude uzavřen difuzní folií Bramac PRO připevněnou na krokvích. Nad touto folií je odvětrávaný prostor pomocí větracích tašek. Skrz tuto folii to bude ale větrat ven ne?

Tak střechu máme hotovou. Lepenku jsem nakonec nesundal, vůbec totiž nešla dolu, tak jsem ji využil jako první vrstvu parotěsky. Stejně jsem ale na ni dal i parotěsnou folii, protože jsem ji měl už koupenou. Dále jsem dokoupil 10cm izolace, takže tam je 30cm vaty.
Díky za rady chlapi