Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sekačka na trávu a na baterky.

V jednom nejmenovaném superqelbu budou nabízet tohle:
http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/SID-0BA55242-517CC 099/lidl_cz/hs.xsl/index_33036.htm
Mám dost velkou zahradu, potřebuji tam sekat trávu. Tak jednou, dvakrát za rok bych si půjčil pořádný křovinořez, na běžnou údržbu by mi tohle snad mohlo stačit. Ale nevím, jestli to není taková dětská hračka na jedno použití. Máte s podobným vercajkem už nějaké zkušenosti?

Stačí jen trochu uvažovat. Vzhledem ke kapacitě akumulátoru, jeho napětí a maximální době provozu se dá uvažovat, že sekačka má motor o výkonu do cca 30W. I ty nejobyčejnější elektrické strunovky začínají s motory 250W a nic moc se s nimi posekat nedá, ty slušné mají motory i 1kW (běžně okolo 600 - 700W) a stále ještě to nejsou stroje k sekání velké zahrady (otázkou je čo si vojín Kefalín predstavuje pod pojmom velká zahrada). Benzínová sekačka se dá pořídit i pod 3K CZK (např Hecht) a za cenu o jen něco málo více než dvojnásobnou dokáže posekat i velkou zahradu a rozhodně zvládne daleko vzrostlejší trávu než bateriová hračka z Lidlu. Ještě levněji vyjde běžná elektrická sekačka, ale u ní je otravný přívodní kabel.