Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pionýra nebo simsona?

Dobrý den. Musím se rozhodnout mezi pionýrem a simsonem a nevím koho z nich si vybrat. Simson jede líp mín žere je o milinko silnější ale zase je drahej kdežto pionýr se dá sehnat levně ale zase žere víc a jede mín tak nevim. Co myslíte vy? díky

Tady je otázka co že to vlastně chceš, prostě si projdi inzerci a hledej. Ze starší třeba ČZ 125/453 nebo něco obdobného? Nebo něco jako Java Dandy 125, ale tam už se asi nevlezeš do 10tis? Lepší je fakt procházet inzerci, zvláště, když nahledáš něco specifického. Při tvých dotazech by byl ale asi nejlepší ten Sim, protože až si naflákáš, tak tě to aspoň nebude tolik bolet a stroj dáš do kupy poměrně snadno. Nebo z 50 třeba i Dandy 50, řekl bych, že tě vyjde i levněji než ten simson. Dandíky si lidi docela chválí.

Za sebe rozhodně doporučuju Simsona. Sám ho mám. Výkon se oproti pionýru nedá srovnat (4 řadící stupně), takže to vyjede každej kopec ( i když s funěním). S menšíma kopcema nemá problém vůbec. Jeho max rychlost je kolem 60km/h. Pionýr je na to s maximální rychlostí o něco líp (pokud je dobře zajetej a je kvalitní motor).

Spotřeba u síma je opravdu malá. A když se zmiňuješ o tom, že chceš něco do terénu. Tak ideál, v lese nebo i na poli je díky své lehkosti mrštnej.

Já sám bych toho svýho za nic nevyměnil, akorát kdyby dosahoval alespoň trochu větší rychlosti. Když je dlouhá rovinka a ty jedeš 55km/h moc to neutíká :-)