Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podlaha na zemině

Dobrý den,
potřeboval bych poradit se skladbou podlahy. Opravuji starý dům, v jedné místnosti jsem se dostal až na zeminu.

Plánuji zeminu srovnat, položit XPS polystyrén 8-10 cm, PE folii a beton cca 6 cm s kari sítí.

(Stěny mají starou izolaci z asfaltové lepenky, pod úrovní podlahy.
Nad ní bych chtěl udělat novou izolační vrstvu infuzní clonou.)

Jaký je váš názor ? Děkuji.

nejsem si jistý tou zeminou - jak je zhutněná, zda tam není voda atd.

já bych tedy skladbu dělal jinak - zhutněná kamenná drť, písek, na to izolaci, polystyren a finálně beton. Tvé řešení bych použil na barák postavený na skále (tam ani jiné řešení asi není :-)) Domnívám se, že napojení na starou izolaci nemusí být stoprocentní a ze by voda tamtudy mohla vzlínat nahoru.

P.S.: v tomto oboru jsem ale amatér, takže bych vyčkal na finální verdikt p. Cukráře nebo Špióna.

bali,
Plánuji zeminu srovnat,udusat, srovant, udusat, udusat, položit Pe folii, položit XPS polystyrén 8-10 cm, lepenku V 60S 35, napojit na izolaci pod zeď. Beton cca 6 cm s kari sítí.

Pokud neprovedete dodatečnou funkční hydroizolaci, tak chemická hydroizolace má učinnost od 20 do 80%, podle kvality materiálu a kvality práce. Nikdy ale není možná reklamace.