Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Autíčko

Chtěla bych se zeptat..jestli někdo nevíte,jak postavit autíčko(velké asi 30x25...nic velkého)na nereaktivní pohon,které by ujelo aspoň 25 metrů. Mám totiž záludného učitele fyziky a vůbec si nevím rady .Zkoušela jsem poháněné vrtačkou,ale nešlo to.
Děkuji za pomoc ;-)

www.fyzikahrou.cz

Vsadím se, že těch 25 metrů to ujede.
Jinak poháněné vrtačkou by určitě taky šlo. Aku vrtačka, na vrták nějakou hřídel, to zpřevodovat řemenicí na náhon kol a hotovo.

Otázka je, co si učitel představuje pod nereaktivním pohonem.

EDIT:

reaktivní motor přeměňující určitý druh energie na kinetickou energii.

Z toho mi vychází, že nereaktivní pohon je nesmysl, imho.

My dostávali od fyzikáře za úkol vymyslet perpetum mobile. Říkal, že kdo ho vymyslí, dostane jedničku z fyziky a návdavkem Nobelovu cenu :-D

Reaktivním pohonem se většinou myslí pohon tryskový (raketa, proudové letadlo). Tedy jakýkoliv jiný je nereaktivní.
Z učitele bych si trochu vystřelil a přitom by to mohl považovat za kreativní myšlení a uznal to.
Udělal bych jednoduchý podvozek z kartónu, dvě špejle jako nápravy a kolečka z nějakých víček nebo něčeho takového.
"Autíčko" bych při demonstraci tlačil prstem. Pohon živou silou je také pohon a není reaktivní. 8-)

Vozítko na nereaktivní pohon.
[http://i.fler.cz/products/9/3/93592/1371800/o_1295     002492.9227-5b5b1d0b4c3a183-b.jpg]
Mimochodem, takové vozítko na nakloněné rovině také nemá (jakkoli)aktivní pohon. Pohání ho zemská gravitace. :-) To by fyzikář možní ocenil, když to správně okecáš :-D

Ještě bych trochu upřesnil náhled na věc. Slovo reaktivní si v tomhle případě představ jako tryskový.