Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rastliny na spevnenie brehu

Zdar,
Chcem sa opytat, aky druh nejakej plazivej nizkej rastliny je vhodny na spevnenie svahu v potoku. Mam trocha problem so zosuvanim brehu potoka ale nemam prostriedky na nejake hlbsie stavebne zasahy. Preto uvazujem ze tam nasadim nieco plazive, co svojimi korenmi podu spevni. Napada vas nieco ? Ale musi to byt male, len po povrchu rastuce a rochlorastuce, nech to rychlo breh zakryje. Esetika by tiez nebola na skodu, ale nie je podmienkou, cize pre mna zamna kej aj trne na tom budu. Ziadne vysoke vrby a podobne hluposti.
Dakujem.

Menšík říkal v jednom filmu, že je to jen povrchové zranění na to stačí heřmánek :-D. Chceš ten břeh zakrýt nebo zpevnit. Na zakrytí stačí kopřivy. Na zpevnění potřebuješ něco s mohutným kořenovým systémem, co má rádo vodu a roste to rychle. Není nic jednoduššího než se projít kolem nějakého potoka či říčky a podívat se co tam roste. Vrba se přímo nabízí. Jak už bylo napsáno výše můžeš jí klidně každé jaro krátit motorovkou. Ta vydrží všechno.