Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odstranění starého nátěru na starožitnostech

Potřeboval bych poradit. Dostala se mi do ruky stará kuchynská váha a já bych jí chtěl renovovat. Je nějaký osvědčený způsob ja dostat dolů starý nátěr bez požkození samotné váhy? jsou na ní různé ornamenty takzě nepřichází v úvahu Jestli třeba neexistuje nejaký roztok nebo přípravek který by naleptal jenom tu barvu. Díky

Je li to litina, (tato bylačasto tytlaná barvou) pak použít Odstraňovač nátěrů P 06 600 g (vhodný k odstraňování starých nátěrů). Je sice uveden na kov i dřevo, ale na dřevo jej důrazně nedoporučuji. Kov je nutno důkladně opláchnout a pak ošetřit. Po použití na dřevo může vsáknout a pak nová barva bude bobtnat.Zde je lepší opalovací pistole.