Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prehlbenie studne

Nazdar,
Akym sposobom sa prehlbuju studne ? Lebo OK, vykope sa, ale cim sa to pazi ? Akym sposobom ? Ak by bola studna 1m vnutorny priemer, vedel by som si, teoreticky, predstavit spustit tam skruze 80tky (myslim ze ich robia s vonkajsim priemerom tesne mensim ako 1m. Ak je ale studna 80tka ? A nie je mozne podkopavat. Napadaju ma este nejake na mieru vyrobene plastove "skruze", kore by sa tam spustili.
Nemam ziaden konkretny problem, len ma to ciste zaujima, nic viac.

Byl jsem jednouu toho. Davaji se mensi skruze, nebo i betonovy trubky. Ty co byly pouzity byli nejaky sedesatky, mozna dokonce 50ky a obsypany hodne hrubym sutrem. Na cerpadlo staci a jako zasobnik funguje castecne i ten obsyp.
A mimochodem, prohlubovalo se z 9m na 11m. A za sebe musim rict, ze do tech vyrubanejch 3m bez pazeni by me nikdo nedostal - a to to byla relativne dost soudrzna hornina a rubalo se v ni sbijeckou.