Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava střechy na chatce

Dobrý den, prosím o radu. Mám malou zahradní chatku. Má atypický tvar střechy, kdy jedna strana střechy má větší sklon, tam je eternit a druhá má sklon do 20´. Na té mírnější mi v jednom místě zatékalo. Střecha je velká 5x5metru a je na ní IPA. Provedl jsem 2x nátěr gumoasfaltem s tím, že se vzniklé praskliny zacelily. Když ale přišel déšť, opět tam na stejném místě, cca 1m od boku a 2m od spodního okraje střechy zatékalo. V podkroví kape voda vždy jen z cca 0,5m2 a jinde nic. Prosím o radu, jak zjistit kde je chyba, jak to opravit nebo jestli je lepší IPU sundat a dát jinou krytinu. Tím prosím i o radu jakou levnější (ale aby něco vydržela) střechu poté zvolit aby šla na tak malý spád. Pod IPOu jsou prkna, jak stará IPA je nevím ale nejmladší není. L.

Pokud máš už starou IPU, tak nátěry jsou krátkodobé a hlavně bys musel natřít celou a do prasklin hustý. Může to týct 3 metry od místa, kde to vidíš a podtéká to. Je to dost nevyzpytatelný. Tento problém jsem řešil na garáži. Vyhrála opět IPA. Bez nátěru tam je desátým rokem a nikde ani kapka. Když si vzpomenu, jak jsem dvakrát za léto lítal s plátama IPY, gumoasfaltem a koštětem, tak se tluču do hlavy, proč jsem to neudělal hned.