Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba domku svépomocí, co mě čeká a nemine.

Zdravím všechny přítomné.
Před nedávnem jsem tady měl dotaz na mobilní dům, vše se změnilo.Rozhodli jsme se postavit vlastní domek.

Od tchána jsme dostali kus zahrady na jeho pozemku.Na pozemku jsou všechny inženýrské sítě, včetně studny.Potřebuji poradit, jaká různá povolení budu potřebovat na stavbu.

1.- na internetu čtu, že pokud stavba nebude mít zastavěnou plochu víc, jak 150 m2, nepotřebuji stavební povolení, pouze ohlášení.Domek bude pouze přízemní, nepodsklepený.
2.- čím se rozumí zastavěná plocha?Je to jen plocha základů?
3.- Musím si nechat dělat projekt?Mám vlastní nákres, který se samozřejmě může měnit dle situace.
4.- Jak je to se stavebním dozorem?
5.- Většinu prací si udělám sám, se zbytkem mi pomůžou známí.

Díky za předběžné informace.

Moc díky, vše řádně prostuduji.Nejsem žádný stavebník, profesionál, jen se mi naskytla možnost pozemku a stavby na něm.Nějaké peníze na start máme (cca půl milionu), chtěl bych to nějak uskutečnit.Nehodlám to postavit za rok, jen mě udivují meze zákonů.Neorientuji se v nich, proto ten dotaz.Jak sleduji, cena za papírování předčí téměř cenu nemovitosti :-)