Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dotaz na přesazení thuje

Chtěl bych se zeptat, zda-li je nějaká naděje, že by se mi mohlo podařit přesadit asi 2,5 metrové thuje, které pěstuji asi 12 let, ze země do nějakých velkých květináčů.Už vloni mi to nařídil nějaký úředníček z plynárenské společnosti, že jim kořeny provrtají potrubí a že to musí ven. Tak teď musím řešit tento problém za to, že jsme jim tenkrát povolili vést plynovod přes náš pozemek. Bohužel bydlím těsně u silnice a nutně potřebuji mít před okny ochranu před prachem a kamínky od aut. Děkuji.

Jestli je to v ochránném pásmu potrubí, tak tam opravdu nesmí nic růst. Jednak kvůli "provrtání" potrubí, ale hlavně aby tam mohla jezdit těžká technika v případě poruchy. Nesmí tam být ani žádné předměty, které by znemožňovaly příjezd techniky, takže ani květináče to nevyřeší. Bohužel, nemůžeš tam mít nic. Máš tam plot? IMHO ani ten tam být nesmí. Na to je předpis a norma a plynaři jsou povinni kontrolovat dodržování a mají právo odstranit co tam nesmí být. Teď v noci jsem línej hledat, jak velké je to ochranné pásmo, ale to vám měli říci plynaři před povolením. Ponaučení pro všechny: Nikdy (je-li to aspoň trochu možné - elektrikáři se ptát nemusí a můžou ti tam prdnout sloup nebo kabel vysokého napětí a basta) nepovolujte takové věci přes svůj pozemek.